260166-2022 - ResultatSverige-Landskrona: Vuxen- och annan undervisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grundläggande vuxenutbildning och gymnasiala kurser på distans med handledning
Referensnummer: 21/149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser grundläggande vuxenutbildning och gymnasiala kurser på distans med handledning för Landskrona stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen