260176-2020 - ÄndringSverige-Norrköping: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Skötsel Norra Hageby/Porten
Referensnummer: Unr 15/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar yttre skötsel i mindre omfattning av Hyresbostäders fastigheter i Norra Hageby/Porten, såsom gräsklippning, snöröjning, med mera.