26018-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Etiketter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Etiketter special
Referensnummer: VF2017-0028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199760 Etiketter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kundanpassade etiketter
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2017-0028 Etiketter special
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupper:
50 Otryckta avtagbara etiketter
51 Otryckta etiketter med permanent lim
52 Etiketter med tryck
53 Thermoetiketter utan tryck
54 ROS-Etiketter (thermoetiketter utan tryck)
55 Kantinetiketter
56 Sprutetiketter (läkemedelsetiketter) 12 x 50 mm
57 In och utfartsetiketter
58 Etiketter som ska användas i autoklav
59 Övriga produkter
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 2 900 000 SEK, dock kan inga volymer garanteras.
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum: 1.3.2018
Avtalets beräknade slutdatum: 28.2.2020
Avtalslängden är 24 månader med möjlighet till 2 st. förlängningsoptioner à 12 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192800 Självhäftande etiketter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalslängden är 24 månader med möjlighet till 2 st förlängningsoptioner à 12 månader.