260180-2022 - ResultatSverige-Härnösand: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster 2022
Referensnummer: 22RS878
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser revision som görs inom Region Västernorrland. Upphandlingen avser såväl verksamhetsrevision som redovisningsrevision.
Avrop kommer att ske successivt under avtalstiden och enligt förfarandet "förnyad konkurrensutsättning".
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen