260209-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Kraftförsörjningstransformatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknikbyggnader el
Referensnummer: 2017-01240/2.4.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31174000 Kraftförsörjningstransformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar 6 stycken kompletta teknikbyggnader (E1 - E6) för elförsörjningen av den nya hamnen i Stockholm Norvik.
Se de bifogade filerna i E-avrop för en vidare beskrivning av upphandlingen och omfattningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser teknikbyggnader för elförsörjning av den nya hamnen i Norvik. Teknikbyggnaderna utgörs av nätstationer för transformering av nätspänning från 22 kV till förbrukningsenheternas spänningsbehov.