See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskinell telefonnummersättning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar maskinell telefonnummersättning av företag och organisationer samt deras arbetsställen, i fortsättningen benämnt Företag, registrerade och verksamma i Sverige (Tjänsten).
Intern identifierare: A2024/0073
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 48000000 Programvara och informationssystem, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Telefonnummersättning
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster