260228-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningsentreprenad av SISABs tekniknät för larmer och styrsystem, T-LAN.
Referensnummer: 17/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningsentreprenaden avser drift- och underhåll av tekniskt kommuniaktionsnät för larmer, samt styr- och övervakningssystem, inom Skolfastigheter i Stockholm ABs (SISABs) fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50334400 Underhåll av kommunikationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72514000 Drift av dataanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen