260241-2022 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter för genomförande av penetrationstester
Referensnummer: UH-2022-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf avser att upphandla IT-konsulttjänster för penetrations/säkerhetstester.
Välkomna att lämna anbud!
Vänlig hälsningar
Löf
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72227000 Konsulttjänster för dataanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Löfs behov omfattar resurser enligt nedan:
- En (1) IT-säkerhetsspecialist för penetrations/säkerhetstester av utvecklade system.
- En (1) IT-säkerhetsspecialist för penetrations/säkerhetstester av IT-infrastruktur ur ett kontinuitets/säkerhetsperspektiv.
Löf avser att tilldela en (1) leverantör kontrakt för hela upphandlingen.
Upphandlingens värde beräknas till 3 000 000 SEK exklusive moms.
Välkomna att lämna anbud
Vänliga hälsningar