260294-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Energi och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal: Konsulttjänster Byggnadssimulering 2021
Referensnummer: 2020-00045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser konsulttjänster inom byggnadssimulering för såväl nybyggnationer som ROT-arbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen