260296-2022 - ResultatSverige-Umeå: Flygtransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygresor
Referensnummer: RS 2-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60400000 Flygtransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av flygresor
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Umeå (UME) - Stockholm (ARN/BMA)
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60400000 Flygtransport, 60410000 Reguljär flygtrafik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Skellefteå (SFT) - Stockholm (ARN/BMA)
Del nr: Lycksele (LYC) - Stockholm (ARN/BMA)
60410000 Reguljär flygtrafik, 60400000 Flygtransport
Del nr: Umeå (UME) - Östersund (OSD)
Del nr: Övriga sträckor inrikesresor
Del nr: Nordenresor (Sverige ej inräknat)
Del nr: Europaresor (Sverige samt Norden ej inräknat)
Del nr: Kontinentala resor
Upphandling ab flygresor