260317-2023 - ResultatSverige-Örebro: Medicinska specialisttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska och tekniska gaser 22/15
Referensnummer: 22/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leverans av medicinska och tekniska gaser till Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24100000 Gaser, 24110000 Industrigaser, 24111500 Gaser för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen