260352-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Muddrings- och pumpningsarbeten – Underhållsmudddring Göta Älv
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhållsmudddring Göta Älv
Beskrivning: Entreprenaden avser av underhållsmuddring av ca 20 000 teoretiskt fasta kubikmeter (tfm3). Muddermassorna är förorenade men ej i nivå med farligt avfall. Det åligger anbudsgivaren att finna mottagningsanläggning och ombesörja kvittblivningen.
Intern identifierare: 26-00411
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252124 Muddrings- och pumpningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000