2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biträdande produktionsledare inom Västlänken
Beskrivning: Som biträdande produktionsledare i projekt Västlänken ansvarar du för att skapa förutsättningar för en effektiv och säker byggnation. Biträdande produktionsledaren ansvarar för alla installations-, bygg-, mark- och konstruktionsarbeten som utförs för beställarens räkning. Du rapporterar till ansvarig projektledare och produktionsledare och följer upp entreprenörens utförande avseende tid, kostnad och innehåll samt mot gällande krav och regelverk. Du sam-ordnar byggledarnas arbete, styr mot produktionseffektiva lösningar i samverkan med entreprenören samt följer upp och säkerställer att gällande tekniska krav och regelverk efter-följs, inklusive arbetsmiljö och trafikfrågor. Du följer upp totalentreprenadens framdrift och tar fram underlag för beslut avseende produktionstekniska och kontraktuella frågor för be-ställarens räkning.
Intern identifierare: KOM-415469
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Biträdande produktionsledare inom Västlänken