260461-2021 - ÄndringSverige-Vetlanda: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad Tomaslundsskolan
Referensnummer: UH-2020-199
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Partneringentreprenad med kontrakt med en vinnande totalentreprenör. Projektgenomgång avseende arbetssättet Partnering kommer att genomföras 17.5.2021.