Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Litteratur.
Referensnummer: KLF2017/732
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22110000 Tryckta böcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå kommuns har behov av litteratur och media- exempelvis böcker, ljudböcker, musik på cd, tidningar och tidsskrifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej