2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av matavfall
Beskrivning: Upphandlingen avser slutligt omhändertagande av källsorterat matavfall genom mottagning och behandling i biogasanläggning. Uppdraget omfattar mellanlagring, förbehandling, rötning samt avsättning av produkterna biogödsel och biogas. Se bilaga 1 för prognos avfallsmängden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126372:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall