See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mejeri, beredda grönsaker, rotfrukt, potatis, frukt och grönt
Beskrivning: Kriminalvården upphandlar ett ramavtal som omfattar Kriminalvårdens, SiS och MSB's behov av färska mejerier samt färska och beredda grönsaker, rotfrukt, potatis, frukt och grönt
Intern identifierare: 2025-19009
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Mejeriprodukter samt frukt och grönt för Kriminalvårdens anstalter och häkten.
Intern identifierare: 1685296-689d768dd970f52d0b8d05f8
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mitt
Beskrivning: Mejeriprodukter samt frukt och grönt till Kriminalvårdens anstalter och häkten
Intern identifierare: 1754868-689d768dd970f52d0b8d05fb
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Norr
Beskrivning: Mejeriprodukter samt frukt och grönsaker till Kriminalvårdens anstalter och häkten.
Intern identifierare: 1754890-689d768dd970f52d0b8d05fc
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Syd
Beskrivning: Mejeriprodukter samt frukt och grönt till Kriminalvårdens anstalter och häkten.
Intern identifierare: 1754892-689d768dd970f52d0b8d05fd