260629-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Global Mobility
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGlobal Mobility
BeskrivningInternationalisering är en viktig del för Chalmers och internationella personalförflyttningar (Global Mobility) är en prioriterad del i verksamheten. Chalmers har ett behov av att anlita externa resurser som stöd för att utföra skattekonsultation inom detta område. Uppdraget omfattar konsultationstjänster inom skatt till såväl Stiftelsen Chalmers tekniska högskola och Chalmers tekniska högskola AB.
Intern identifierareC 2023–1441
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000