26064-2023 - ResultatSverige-Västerås: Byggtekniska konstruktionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Årskonsulter VVS
Referensnummer: IN-IN22-0270
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen varierar i omfattning från mindre utredningsuppdrag till större projekteringsuppdrag med framtagande av entreprenadhandlingar, inom Region Västmanlands fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen