See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning Enskilda vägar
Beskrivning: Luleå kommun har behov av vintervägunderhåll av enskilda vägar.
Intern identifierare: SBF 2026/429
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Plogområde 1
Beskrivning: Plogområde 1
Intern identifierare: Plogområde 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Plogområde 2
Beskrivning: Plogområde 2
Intern identifierare: Plogområde 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Plogområde 3
Beskrivning: Plogområde 3
Intern identifierare: Plogområde 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Plogområde 4
Beskrivning: Plogområde 4
Intern identifierare: Plogområde 4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Plogområde 5
Beskrivning: Plogområde 5
Intern identifierare: Plogområde 5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Plogområde 6
Beskrivning: Plogområde 6
Intern identifierare: Plogområde 6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Plogområde 7
Beskrivning: Plogområde 7
Intern identifierare: Plogområde 7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Plogområde 8
Beskrivning: Plogområde 8
Intern identifierare: Plogområde 8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Plogområde 9
Beskrivning: Plogområde 9
Intern identifierare: Plogområde 9