260765-2023 - ResultatSverige-Älmhult: Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bränslepellets TN 2022/160
Referensnummer: 22/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp och leverans av bränslepellets efter avrop.
Älmhults kommun avser teckna ramavtal med en (1) Leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen