260784-2017 - ResultatSverige-Gävle: Ekokardiografer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekokardiograftiutrustning.
Referensnummer: RS 2016/1808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112340 Ekokardiografer
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg upphandlar 1 stycke ekokardiografiutrustning med option på ytterligare 2 stycke utrustningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33112100 Ekokardiograf, 33112300 Ultraljudsscanners
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen