260790-2017 - ResultatSverige-Gävle: Gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinska gaser.
Referensnummer: RS 2016/980
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Ledningsburen gas, kolsyreis, medicinska gaser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24110000 Industrigaser, 24111500 Gaser för medicinskt bruk, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44611000 Tankar, 44615000 Tryckkärl, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen