260841-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader – Underhåll av serverhallar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUnderhåll av serverhallar
BeskrivningUpphandlingen omfattar underhåll och beredskapsavtal för Region Östergötlands serverhallar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120433:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper