260896-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Röntgenutrustning för kontroll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling gällande bagageröntgen.
Referensnummer: UPP 2017-18,
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38582000 Röntgenutrustning för kontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
3 st bagageröntgen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38500000 Apparater för kontroll och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen