2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mindre mark- och anläggningsarbeten 2026
Beskrivning: Upphandling syftar till att teckna ramavtal för successiva avrop efter behov när det gäller mindre mark- och anläggningsarbeten inom beställarnas verksamhetsområden för gator, fastigheter, anläggningar, broar och allmän platsmark.
Intern identifierare: KS-2026-00513
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde A
Beskrivning: Östra Göinge kommuns geografiska område
Intern identifierare: Anbudsområde A
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde B
Beskrivning: Osby kommuns geografiska område
Intern identifierare: Anbudsområde B
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde C
Beskrivning: Bromölla kommuns geografiska område
Intern identifierare: Anbudsområde C
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde D
Beskrivning: Hörby kommuns geografiska område
Intern identifierare: Anbudsområde D