260964-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Äldreomsorg – Enstaka platser korttidsboende äldre
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnstaka platser korttidsboende äldre
BeskrivningUpphandlingen omfattar enstaka platser på korttidsboende för äldre.
Intern identifierareÄLN 2024-00031
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenFörenklat förfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1 Demens
BeskrivningEnstaka platser avsedda för inriktning demens.
Intern identifierare1 Demens
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2 Somatisk
BeskrivningEnstaka platser avsedda för somatisk inriktning.
Intern identifierare2 Somatisk
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel3 Psykogeriatrisk
BeskrivningEnstaka platser avsedda för psykogeriatrisk inriktning.
Intern identifierare3 Psykogeriatrisk