260972-2022 - ÄndringSverige-Ronneby: Konstruktion av rörledningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gärdet överföringsledning vatten och el
Referensnummer: 22/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71322200 Konstruktion av rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby Miljö & Teknik AB avser upphandla utförandeentreprenad av överföringsledning för vatten, fiber och elledningar.
Projektet omfattar ca 2300 m samförläggning av överföringsledning för vatten och elledningar och ytterligare en sträcka av ca 2500 m med enbart elledningar.
Objektet är beläget mellan E22 och Ronnebyån till största del längst Hamnvägen i Ronneby kommun.