261034-2023 - ResultatSverige-Eskilstuna: Lyftanordningar för vårdsektorn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taklyftar, lyftselar och golvlyftar
Referensnummer: AK 22.101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ett ramavtal för taklyftar, lyftselar och golvlyftar samt service och besiktning av dessa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.