Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal Lås och larm.
Referensnummer: 17/87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för arbeten med lås, nycklar och larm. Även arbete med passagesystem ingår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen förhandsannonseras och upphandlingsdokument för att lämna anbud beräknas preliminärt bli klara i slutet av september. Upphandlingen omfattar Armada Fastighets AB med dotterbolag samt även Österåkers kommun.