Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll broar och konstbyggnader.
Referensnummer: 17130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar underhåll av broar och konstbyggnader i Umeå kommun, kan även omfatta mindre anläggningsentreprenader efter behov. Konstbyggnader består i Umeå av broar, tunnlar, kajer, bullerplank, stödmurar m.fl.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen