Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Patientnära instrument för molekylär diagnostik av luftvägsvirus
Referensnummer: 2023-O001206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen önskar komma i kontakt med leverantörer som tillhandahåller patientnära instrument för molekylär diagnostik av luftvägsvirus, i synnerhet för analys av SARS, RS och influensavirus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen