2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal miljökonsulttjänster
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för miljökonsulter med inriktning mot byggprojekt och hållbarhetsarbete.
Intern identifierare: 570-2024/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för miljökonsulter med inriktning mot byggprojekt och hållbarhetsarbete. Information finns i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: Ramavtal miljökonsulttjänster