261079-2023 - ResultatSverige-Helsingborg: Vattenreningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - UV-aggregat till dricksvattensanläggningar
Referensnummer: AD 22/00060
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42912330 Vattenreningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
NSVA inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud på UV-aggregat till dricksvattensanläggningar.
Upphandlingen omfattar köp av UV-aggregat inkl. serviceavtal och reservdelar.
Beställaren bedömer värdet på ramavtalet till 10 MSEK/år.
Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39370000 Vattenanläggningar, 41110000 Dricksvatten, 42912330 Vattenreningsutrustning, 42924730 Apparater för tryckvattenrening, 45232430 Vattenrening
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen