See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av autoklaver med tillhörande serviceavtal.
Beskrivning: SVA har behov av byta ut våra två (2) befintliga autoklaver till två (2) nya. Autoklaverna ska vara anpassade för vår verksamhet och kunna säkerhetsställa att vi kan bedriva vår verksamhet på ett effektivt och säkerhetsmässigt sätt. Till autoklaverna ska det även ingå ett serviceavtal.
Föregående meddelande: 698963-2022
Intern identifierare: SVA 2022/867
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Autoklaver SUB