2. Förfarande
Förfarande
Titel: Träslöjdsmaterial
Beskrivning: Uppdraget avser ett brett och heltäckande sortiment av träslöjdsmaterial såsom lim, färg, metaller, beslag etc. för löpande avrop under ramavtalsperioden för Umeå kommun och avropsberättigade myndigheter. Uppdraget omfattar ej slöjdvirke då upphandlande myndighet har ett separat ramavtal avseende detta.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37800000 Hantverks- och konstmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121975:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 39162000 Skolutrustning, 19100000 Skinn