261130-2019 - ÄndringSverige-Vänersborg: Instrumenterings- och styrsystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrsystem och monitorer för operation, endoskopi och intervention RS 2019-00775
Referensnummer: 19/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31682210 Instrumenterings- och styrsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Styrsystem och monitorer för mottagningar med avancerade vårdrum och salar för operation, endoskopi och intervention.