261168-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Teknikkonsulter Gislavedshus, Gisletorp och Järnbäraren
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknikkonsulter Gislavedshus, Gisletorp och Järnbäraren
BeskrivningTeknikkonsulttjänster till AB Gislavedshus, Fastighets AB Järnbäraren och Gisletorp Lokaler AB.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelArkitekttjänster
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBrandskydd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelByggnadskonstruktion
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelByggprojektledning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelGeoteknik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelHiss
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelMark
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelMiljö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelStyr och Övervakning/ El och tele
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:10
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelVVS och ventilation
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:11
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelEnergideklaration
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:5