2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tripod- och bipod-system
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för tripod- och bipod-system med tillbehör. Tripoden och bipoden ska kunna användas med stöttor som komplett konstruktion. Användningsområden kan vara för hängande last, för lyft eller flytt av tunga föremål vid exempelvis teknisk räddning. Systemet ska vara robust, modulärt och uppfylla krav för både person- och materialhantering och skapa en säkrare miljö för räddningspersonal och möjliggöra livräddning. Ramavtal tecknas med en leverantör.
Intern identifierare: 25/358
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000