Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av uppkoppling av konferensvåning Wifi plus LAN för Statens fastighetsverk.
Referensnummer: 613-1251/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32412110 Internetnätverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalt nätverk till Statens fastighetsverk. Syftet med tjänsten är att kunna erbjuda en totallösning för ett trådlöst nät med en säker lösning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32522000 Telekommunikationsutrustning, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 72222300 IT-tjänster, 72400000 Internettjänster, 72411000 Internetleverantörer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen