Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal VS-arbeten, Säter.
Referensnummer: GNU 2017/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Säters kommun och Säterbostäder avser upphandla ramavtal för att tillgodose sina behov av VS-arbeten.
Entreprenadarbetena innefattar löpande VS-arbeten och injusteringar (Värme & Sanitet) vid tex. ombyggnader, lokalanpassningar, underhåll och reparationer.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) entreprenör för avrop upp till 200 000 kr och ytterligare två (2), totalt 3 entreprenörer för avrop över detta belopp enligt AFD.43.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen