261295-2021 - ÄndringSverige-Karlskrona: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagsleasing av lätta lastbilar
Referensnummer: 21/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser företagsleasing av olika varianter av lätta lastbilar med en leverantör inklusive bland annat service, underhåll, däckhantering, assistans och reparation.