Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enterala Nutritionsprodukter - näring och tillbehör
Referensnummer: RJL 2019/2808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33692300 Enteral nutrition
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av Enterala Nutritionsprodukter, nutritionspump och enterala infarter. Näringsprodukter så som näringsdryck, berikningsprodukter, sondnäring, metabola produkter mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15880000 Speciella näringsprodukter, 33692000 Farmaceutiska lösningar, 42122410 Pumpar för medicinskt bruk, 42122411 Nutritionspumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen