261328-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsteknisk rådgivning – Ramavtal Konsult Sakkunnig Byggnadsantikvarie
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Konsult Sakkunnig Byggnadsantikvarie
BeskrivningDenna ramavtalsupphandling avser Sakkunnig Byggnadsantikvarie. Uppdragen avser såväl nybyggnationer som ROT-arbeten.
Intern identifierareSISAB 2024/147
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Konsult Sakkunnig Byggnadsantikvarie