261349-2022 - ResultatSverige-Kiruna: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten Kiruna kommun
Referensnummer: 2022-009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal omfattar beläggningsarbeten såsom asfaltsbeläggning, fräsning av asfalt och anslutande tjänster för både underhåll och ny beläggning
Avrop kan komma att ske under hela beläggningssäsongen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233200 Diverse ytbehandling, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen