Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för Teletekniska säkerhetssystem
Referensnummer: 2020/0822
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till att inkomma med ansökan om deltagande i dynamiskt inköpssystem avseende installation och service- och support av Teletekniska säkerhetssystem till myndigheter inom Sveriges Domstolar.
Det dynamiska inköpssystemet avser behov inom teletekniska säkerhetssystem kompatibla med befintlig teknisk infrastruktur samt påkoppling till gemensam server och databas bestående av Vanderbilt Omnis.
Mer information framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen