261354-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Möbler för sjukvårdsändamål – Förrådsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörrådsutrustning
BeskrivningUpphandlande myndighet inbjuder härmed till anbudsgivning, i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen avser förrådsutrustning anpassad för vårdmiljö såsom exempelvis: •Bassortiment av förrådsutrustning med hyll- och modulsystem •Högskåp inklusive tillbehör såsom sockel, lutande tak, glasdörr etc. •Reoler (öppna stommar), gavlar, skenor, distans-set, hyllplan, hurtsar lådor, backar, korgar •Övriga tillbehör såsom skiljeväggar, lister, korthållare, T-korsningar
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126059:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord, 39100000 Möbler