Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare, MFP omgång 2
Referensnummer: SLF 723/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar multifunktionsskrivare (MFP), programvaror och tillhörande tjänster som ska kunna anskaffas separat eller som sammanhållna lösningar med specifika funktionskrav. Avtalet ska medge flexibilitet så att avropande kund ska kunna precisera sina krav utifrån verksamhetens behov vid avrop. Volymen är cirka 80 st. MFP per år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen