See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter stationsentreprenader
Beskrivning: Upphandlingen avser successiva leveranser av konsulter gällande projektledare för kopplings-/fördelnings- och mottagningsstationer. Upphandlingen består av två anbudsområden: 1. Projektledare team : För att lösa denna uppgift sätter projektledaren ihop ett konsultteam med de kompetenser som behövs för projektets genomförande. 2. Beställarprojektledare: Avropad projektledare tar rollen som beställarens huvudprojektledare med det övergripande ansvaret för stationsprojekt.
Intern identifierare: UH 26-08
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71323100 Konstruktion av elnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1817477-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 Projektledare team
Beskrivning: Anbudsområde 1. Projektledare team : För att lösa denna uppgift sätter projektledaren ihop ett konsultteam med de kompetenser som behövs för projektets genomförande.
Intern identifierare: 1817478-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 Beställarprojektledare
Beskrivning: Anbudsområde 2. Beställarprojektledare: Avropad projektledare tar rollen som beställarens huvudprojektledare med det övergripande ansvaret för stationsprojekt.
Intern identifierare: 1817479-2