Chalmers tekniska högskola välkomnar leverantörer att lämna anbud på högskolans upphandling av ramavtal för kontorspapper och specialpapper.
Upphandlingen är delad mellan följande anbudsområden;
1. Kontorspapper
2. Specialpapper
Ramavtal kommer att tecknas med högst tre (3) leverantörer för respektive område. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett av områdena eller båda.
Anbudsutvärdering och kontraktstilldelning sker per anbudsområde.
Om upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för:
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22990000 Tidningspapper, handgjort papper, annat papper och annan papp, obelagda och obestrukna, av sådana slag som används för skrivning, tryckning eller annat grafiskt ändamål, 30197600 Förädlat papper och kartong, 30197630 Tryckpapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontorspapper
Specialpapper
Ramavtal kommer att tecknas med högst tre (3) leverantörer för vardera område.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett av områdena eller båda. Anbudsutvärdering och kontraktstilldelning sker per anbudsområde.